To warto przeczytać

To warto przeczytać

Autor zdjęcia: Sela Yair

Trudno jest napisać o miłości oraz każdy, kto kiedyś próbował być tym romantycznym człowiekiem dla swej drugiej połówki wie, że precyzyjne napisanie tego typu, co czuję się jest ogromnym kłopotem. Nagle okazuje się, że brak nam stosownych słów niż zwykłe podobasz mi się, na skutek czego odczuwasz się niczym analfabeta. Pewnie właśnie z tego powodu też poeci i pisarze wyciskają z nas łzy jak również wywołują rumieńce, kiedy zaczytujemy się w emocjach bohaterów książek a także wierszy.Jedną z osób, jakie zgrabnie grają nam na uczuciach (a także często również na kanalikach łzowych) jest Rainbow Rowell. Autorka literatury o miłości. Miłości, która wyrywa z nas serca oraz zostawia zapłakanych z wyrwą w ciele.

Parę suchych faktów o autorce

Rainbow Rowell o samej sobie mówi, że dobra jest tylko w dwóch produktach : w czytaniu i pisaniu. Może dlatego właśnie w wieku 24 lat, po skończeniu dziennikarstwa na Uniwersytecie Nebraska, stała się pierwszą a także najmłodszą panią pracującą jako felietonistka w redakcji gazety „Omaha World-Herald” z osobistą kolumną. Jest matką 2 synów a także marzy żeby byli oni w przyszłości tak samo wrażliwi jak bohaterowie jej powieści.

Najsłynniejsza książka

Książką, która przyniosła jej sukces w jej kraju ojczystym jak też w Polsce była „Eleonora oraz Park” wkrótce po niej natomiast „Fangirl”. Obie opisują młodzieży, młode osoby, które pierwszy raz mają do czynienia z silnymi emocjami, które gwarantuje zakochanie się. Rzecz jasna nie skupiają się one tylko na takim. Poruszają także kwestię akceptacji samego siebie, zrozumienia inne osoby i choćby to, że wbrew pozorom niektórzy są lepsi niż na to prezentują się.

„Eleonora jak również Park” to historia miłosna. Jest w niej Eleonora. Jest nowa w szkole Parka. Nie da się jej nie zauważyć: ognisto rude włosy, dziwne ciuchy nie zawsze pasujące do czegokolwiek i charakter nie do podrobienia. Park natomiast stara się nie wyróżniać ( w odróżnieniu od Eleonory,jaka wykonuje to nieświadomie, ale efektywnie) jak również chodzi w czerni. Nie umie prawidłowo prowadzić samochody w obecności własnego ojca, a imię Eleonory kocha i nie zmieniłby go na żadne różne. Początkowo jednak nie pałają do siebie sympatią jak również dopiero komiksy Parka, czytane przez Eleonorę przez ramie chłopaka w autobusie zbliżają ich do siebie. Na tyle, żeby zauważyli w sobie wzajemnie coś więcej niż tylko to, co widać na pierwszy rzut oka.

Wśród moli książkowych autorkę taką gdy Rainbow Rowell nie należy przedstawiać. Zdobyła ona serca już wielu osób a także to nawet nie ze względu na motyw przewodni swych prac, którą jest miłość lecz sposób w jaki opisuje pierwsze przeżycia, rozstawania, zauroczenie jak również zakochanie. Tego typu nie można się podrobić oraz można wspominać co się chce, lecz to jedyna autorka, jaka wyciśnie z ciebie łzy z przyczyny twoich osobistych, rzadko serdecznych, wspomnień o pierwszej miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>